Школа – неодноразовий призер і переможець обласної спартакіади для дітей з особливими потребами «Сяйво надій», міських змагань. Серед випускників школи були: олімпійський чемпіон волейболіст Михайло Фігура, футболісти, срібні призери дефолімпійських ігор , чемпіони та призери світу і Європи з футзалу. На стадіоні, в спортивному та тренажерному залах постійно вирує спортивне життя.
Значення декоративно-прикладного мистецтва в загальному процесі навчання дуже велике, особливо в початкових класах, в яких діти вперше починають займатися різними видами декоративно-прикладного мистецтва під керівництвом вчителя, а особливо діти з обмеженими можливостями – глухі діти. У школі створено гурток «Чарівні смужки», членами якого є діти 2,3 класів. Гурткова робота дає дитині шанс на самовияв, на прояв своїх ініціатив з подальшим впровадженням їх у практику. На сьогодні до числа найбільш актуальних проблем позашкільної освіти належить залучення до гурткової роботи якнайбільшого числа учнів, а також учнів з вадами слуху.
Мистецтво декупажу – це художнє декорування побутових предметів, імітація живопису. За допомогою декупажу прикрашають меблі, шкатулки, посуд, надають інший унікальний вигляд старим речам. Заняття шкільного гуртка «Чарівна майстриня» допомагає набути необхідних знань, умінь і навичок пошукової діяльності. Вони не тільки поєднують різні види практичної роботи по виготовленню сувенірів, але і відкривають дітям прекрасний світ народного мистецтва. Відвідують гурток 7 дівчаток. На заняттях ми вирізаємо із серветок різні квіти, орнаменти, фарбуємо по дереву водоемульсійною та художньою фарбами. Три роботи гуртківців були відправлені на виставку до м.Києва. Вражає красотою постійно діюча виставка робіт гуртківців.
В позаурочний час у школі працює гурток «Країна майстрів». На заняттях діти вчаться створювати з кольорового паперу колективні об‘ємні аплікації.
У них розвивається спостережливість, естетичний смак, уміння акуратно і охайно працювати, погоджувати свої дії з діями товаришів. З великим бажанням діти приходять на гурток. Всі роботи оформлюються у вигляді колективної аплікації, це дає можливість бачити результативність роботи гуртка.
Учні нашої школи відвідують гурток «Клаптикова мозаїка»
Під час занять у гуртку вихованці знайомляться з клаптиковою технікою виготовлення виробів як окремого виду декоративно-ужиткового мистецтва. Це розвиває просторову уяву, технічне мислення дітей, формує художній смак гуртківців, сприяє засвоєнню різних способів та прийомів створення виробів клаптиковою технікою.
В системі художньо-естетичної освіти учнів одне з найважливіших місць посідає мистецтво. Дієвим засобом естетичного виховання дітей є мистецтво танцю, яке ефективно впливає на всебічний розвиток особистості. У школі-інтернаті тісно співпрацюють два гурки «Умка» і «Видима пісня» . Завданням роботи цих гуртків полягає в ознайомлені учнів з базовими рухами, виявленні та розвитку нахилів дітей, хореографічної виразності, координації рухів; вихованні художнього смаку, уміння повноцінно сприймати мистецтво танцю, поєднувати жести і рухи. Кожен вихованець має можливість проявити свої особливості, свій талант. Протягом року “скарбничку Терпсихори” поповнили новими танцювальними номерами та піснями у жестовому виконанні.
З давніх часів в Україні використовували тісто для виготовлення своєрідних іграшок. Ластівки, голуби, зайчики, собачки, олені, свинки, корівки з тіста мали ритуально-обрядове походження – їх застосовували для закликання весни або для різдвяних привітань. Останнім часом тістопластика набула популярності, особливо серед дітей. Техніка ліплення є нескладною, це дає можливість займатися в гуртку маленьким дітям. В нашій школі діє гурток «Тістопластика» що сприяє розвитку дрібної моторики м’язів руки у дітей дошкільного та шкільного віку, а також розвитку образного мислення, творчої уяви та фантазії дітей, спонукає до праці, навчає розуміти красу простих речей, формує уміння бачити красу у природі, людях, довкіллі, виховує естетичний смак. Наші композиції « Сімейка мухоморів», « Півники», «Ошатна ялинка», «Сніговики», « Букет для матусі» та інші.
Заняття спортом є незамінною частиною життя будь -якої людини. Фізична культура й спорт дають організму, зокрема дитячому, позитивний заряд енергії й позитивні емоції, сприяють зміцненню імунної системи, захищаючи тим самим від безлічі видів хвороб. У нашій школі велика увага приділяється фізичному розвитку дітей. Про це свідчать дані світлини.
10 квітня відбулися змагання з волейболу між вихованцями шкіл-інтернатів області у рамках олімпіади «Сяйво надій». Учні нашої школи отримали почесне ІУ місце. Найактивнішим учасником змагань був Базиль Олександр. Команда проявила швидкість, спритність, витривалість, злагодженість у грі. Побажаємо нашим гравцям у майбутньому отримувати призові місця.