Соціальний педагог

Прімова  Лариса Віталіївна
Рік народження: 22 травня 1964 р.
Стаж безпосередньої роботи: 1 рік 6 місяців

Навчальний заклад, який закінчила:
«Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка, 2007 рік, за спеціальністю «Початкове навчання. Соціальна педагогіка»  та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів, соціального педагога.
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст І категорії
Місце роботи: КЗ СОР «Лебединський НРЦ»
Термін роботи в освітньому закладі: 31 років
Проблема над якою працюю: Профілактика та подолання кризових ситуацій в освітньому середовищі
Мета – формувати систему ціннісних орієнтацій, світосприймання, почуття захищеності і перспектив розвитку особистості.
Робота соціального педагога в закладі спрямована на захист прав та свобод дітей. Особлива увага приділяється роботі з учнями із сімей пільгових категорій, дітям які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах та роботі з дітьми схильними до правопорушень.
У своїй роботі соціальний педагог керується Конституцією України, Законами України, нормативними документами з питань захисту прав і свобод дитини, Конвенцією з прав дитини, Етичним кодексом та іншими відповідними нормативними документами.
Види роботи соціального педагога в школі: -діагностична робота;
прогностична робота;
консультаційна робота;
соціально-перетворювальна робота;
профілактична (просвітницька) робота;
навчальна діяльність;
організаційно-методична робота;
зв’язки з громадськістю.
У НРЦ за участю соціального педагога організована робота з соціального захисту дітей пільгових категорій, до яких належать:
-діти-сироти;
діти, позбавлені батьківського піклування;
внутрішні мігранти з Донецької, Луганської області, АР Крим;
діти, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;
діти-інваліди;
діти з багатодітних родин;
діти з малозабезпечених родин.
На початку навчального року спільно з класними керівниками формуються соціальні паспорти класів, соціальний паспорт школи, банк даних сімей пільгових категорій, проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання сімей пільгових категорій. Здійснюється моніторинг залучення дітей пільгових категорій до позашкільної та позакласної роботи.
Проводяться індивідуальні консультації для дітей, батьків та вчителів із питань захисту прав і свобод учнів.
Посадові обов’язки соціального педагога
Вивчає та оцінює особливості діяльності й розвитку учнів (вихованців), мікроколективу (класу чи референтної групи), шкільного колективу загалом, неформальних молодіжних об’єднань; Досліджує спрямованість впливу мікросередовища, особливостей сім’ї та сімейного виховання, позитивного виховного потенціалу в мікрорайоні та джерела негативного впливу на дітей і підлітків.
Прогнозує:! Посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації, що впливає на розвиток особистості учня чи групи. 2. Результати навчально-виховного процесу з урахуванням найважливіших факторів становлення особистості. Надає необхідну консультативну соціально-педагогічну допомогу:- дитячим, молодіжним об’єднанням;- дітям, підліткам, які потребують піклування чи знаходяться у складних життєвих обставинах;- учням;- батькам;- учителям. Забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях (службі у справах неповнолітніх, міліції, суді тощо).
Переконує учнів у доцільності дотримання соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя.
Сприяє запобіганню негативним явищам в учнівському середовищі. Здійснює соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищенних категорій дітей. Сприяє соціальному і професійному визначенню особистості, дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію молоді.
Координує діяльність й взаємодію всіх суб’єктів соціального виховання, сприяє соціально корисній діяльності дітей і підлітків..
Формує демократичну систему взаємостосунків в підлітковому середовищі, а також серед дітей і дорослих..
Веде підповідну документацію та статистичну звітність за результатами роботи в навчальному закладі.
Бере участь у роботі педагогічної ради школи, нарадах, які проводяться адміністрацією школи.
Погоджує свою діяльність із заступником директора з навчально-виховної роботи, відділом освіти.

Графік роботи соціального педагога «Лебединського НРЦ»
Дні тижня і години роботи
ВІВТОРОК 11.00 – 14.00
СЕРЕДА 11.00 – 14.00
ЧЕТВЕР 11.00 – 14.00

 

У рамках «Всеукраїнського тижня громадянського здоров’я» та з метою формування в учнів здорових навичок та відповідальнного ставлення до власного здоров’я у школі була проведена загальношкільна руханка та руханки по класах. Постійні заняття фізичними вправами сприяють підтримці власного здоров’я і утвердженню здорового способу життя.

1 квітня 2019 року голова Правління Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» офіційно оголосив акцію «Серце до серця» з гаслом «Дитяче серденько живи!». Вона триватиме по всій Україні до 30 квітня 2019 року. 19 квітня 2019 року вихованці Лебединської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату залучилися до участі в акції також. Допомагати іншим – благородна справа, яка виховує у нас милосердність та чуйність до інших. Ми сильні, коли об’єднуємося разом!